img

Tulipany z Holandii

Producent kwiatów

Główny obszar uprawy roślin cebulkowych to na terenie Holandii rejon Bollenstreek około 30 km wzdłuż wybrzeża Morza Północnego. Tam właśnie znajdują się również największe ogrody Keukenhof, gdzie każdego roku mamy park z wiosennymi kwiatami. Czynny do około 20 maja pokazuje nam piękne pola kwiatów.

Kwiaty - Holandia

Morza kwiatów, krzewów i drzew Gdy będziemy poruszać się między różnymi kwiatami poczujemy, że to już wiosna. W sumie w ogrodzie znajduje się siedem milionów kwiatów. Są tam zarówno takie tradycyjne odmiany jak i też interesujące estetycznie krzyżówki. Jeśli jakieś będą nam się bardzo podobać można się decydować na ich kupowanie. Oprócz morza kwiatów mamy tam również specjalne wystawy, które poświęcone są różnym gatunkom. Będzie można więc dowiedzieć się bardzo wiele ciekawych rzeczy o kwiatach, dowiemy się jak są one uprawiane i na co tak naprawdę trzeba w szczególności zwracać uwagę.

Kraj tulipanów

Historia regionu

W dawnych czasach miejsce obecnych ogrodów zajmowały tereny do polowania. W XV wieku stały się one własnością hrabiny Jacoba Van Beiren, która zajmowała się ziołami i przyprawami. Tutaj więc zaczęła przygotowywać różnorakie rośliny, które potem wykorzystywała w pałacowej kuchni. Stąd właśnie wzięła się nazwa Keukenhof a więc kuchenny podwórzec. Z czasem terenami zajęli się architekci terenów zielonych, którzy zaczęli przygotowywać swoje inspiracje ogrodowe.

Po II wojnie światowej zaczęto tutaj po raz pierwszy przygotowywać wystawy kwiatów. Chciano tutaj stworzyć doskonale zorganizowane okno wystawowe przemysłu kwiatowego. Do projektu przystąpiło na początku 40 plantatorów, a teraz jest ich tam około stu. Z kolejnymi latami tworzono tam coraz więcej barwnych pól kwiatów. Pojawiały się tam również wyjątkowe odmiany tulipanów w tym między innymi wyjątkowy kwietnik królewski, na którym znalazły się te odmiany, które określone były imionami monarszej rodziny.

Najlepiej rowerem

Do ogrodu można się dostać z użyciem różnych środków transportu. Jednak wydaje się, że takim najlepszym rozwiązaniem będzie wycieczka rowerem. Ścieżki nie są tam zbyt szerokie, ale na pewno przejażdżka rowerem do ogrodów oraz po ogrodach będzie dawała nam dużo radości i wydaje się, że będzie to świetne rozwiązanie. Wiele osób może odstraszać cena wejścia bo aż 16,5 Euro dla Dorosłych, ale naprawdę warto się tam pojawić.

Matylda Wiatr

Redakcja bristolclub.pl

Zobacz również