img

Ogrody kwiatów z Holandii

Ceny kwiatów

Ogród Keukenhof to obowiązkowe miejsce dla wszystkich miłośników kwiatów. Niektórzy mówią, że to najbardziej obfotografowane miejsce na świecie. Największy kwiatowy ogród cebulowy na naszym globie. Każdego roku będzie tam kwitnąć ponad 7 milionów kwiatów. Można podziwiać ogród przez dwa letnie miesiące. Keukenhof.

30 ogrodników na 4,5 miliona cebulek tulipanów

W zabytkowym parku Keukenhof przygotowaniem kwiatów zajmuje się kilkudziesięciu ogrodników, którzy przygotowują ponad 7 milionów cebulek i w tym ponad 4,5 miliona tulipanów w 100 różnych odmianach. Oprócz tego pojawiają się tam również żonkile, hiacynty czy narcyzy. Dostarczają je za darmo hodowcy, dla których wielką chwałą i reklamą będzie zakwitnięcie w ogrodzie Keukenhof.

Ogrody w Holandii

Kwiaty z Holandii  - W ogrodach Keukenhof

Ogrody Keukenhof każdego roku są inne, ponieważ pojawia się tam motyw przewodni, który doprowadza do sytuacji, w której z kwiatów powstają piękne obrazy i do tego właśnie starają się dążyć twórcy. W odnowionym ogrodzie historycznym pojawiają się obecnie między innymi wyjątkowe odmiany historyczne, które pochodzą sprzed kilku wieków. Keukenhof, czyli "kuchenny ogród" Ogród Keukenhof czynny jest od połowy marca do mniej więcej połowy maja.

Cebulki sadzone są tam w taki sposób, by cały czas coś kwitło. Jeśli jedne kwiaty opadną rozwijają się kolejne. Jeśli chodzi o specyfikę ogrodu to wiele zależy od pogody, dlatego ogród w różnym okresie będzie w pełnym rozkwicie. Niezależnie od tego zawsze warto się tam udać, ponieważ zawsze będą tam jakieś kwiaty w pełnym rozkwicie.

Keukenhof - tak się zaczęła tulipanomania

W momencie, gdy Keukenhof służył jako tereny do Polowania na terenie Holandii nikt nawet nie słyszał o tulipanach. One w tym okresie były na terenie Persji oraz Turcji. Pojawiły się przypadkowo w Holandii, gdy kupcy przywieźli je na statkach. Stały się tak wielkim hitem, że zbudowana była bańka spekulacyjna wokoło cebulek tych kwiatów. W ten sposób rozpoczęła się w Holandii tulipanomania, która z hukiem się skończyła, gdy ludzie stracili całe majątki. Nie zmieniło to jednak holenderskiej miłości do kwiatów, które stały się podstawą działania tego kraju. Obecnie jest to największy importer na świecie a sprzedawane kwiaty pojawiają się w wielu krajach na wszystkich kontynentach.

Justyna Konieczna

Redakcja bristolclub.pl

Zobacz również