img

Giełdy kwiatowe w Holandii

Holenderska giełda kwiatów

Giełdy kwiatowe są nieodzownymi elementami na wizerunku Holandii. Są to miejsca, w których sprzedaje się tysiące kwiatów i dokonuje wiele różnorakich transakcji. Hurt kwiatów jest tutaj tak naprawdę wielki. W Aalsmeer znajduje się największa na świecie kwiatowa giełda z okazami z całego świata. Giełda jest tak naprawdę ogromna i znajduje się na terenie, który zajmuje powierzchnię 75 boisk piłkarskich. Giełda zajmuje 5 hal i znajduje się na terenie zachodniej Holandii, na południowy zachód od Amsterdamu.

Jest to tak naprawdę kwiatowe zagłębie, które będzie służyło ludziom z całego świata. Olbrzymie hodowle obejmują kwiaty cięte i nie tylko. Plantatorzy oferują również kwiaty doniczkowe oraz inne rośliny. Pomiędzy sprzedawcami a kupującymi w sumie przechodzi rocznie około 14 milionów kwiatów. Roczny obrót tej giełdy to ponad 1,5 mld Euro. Jest to miejsce, które jest niezwykle nowoczesne i praktycznie całkowicie zautomatyzowane.

Handel kwiatami

Z tego miejsca wielu przedsiębiorców rozpoczyna import kwiatów. Druga pod względem wielkości będzie giełda kwiatowa w Naaldwijk, z której około 80% stanowić będzie export kwiatów, a ostatecznie docierają one do takich miejsc jak kwiaciarnia czy hurtownia kwiatów wielu Państw na całym świecie. Mamy także duże giełdy, które znajdują się również na terenie takich miejscowości jak Rijnsburg, Bleiswisjk, Boskop, Venlo oraz Eelde. W tych miejscach również mamy świetnie rozwinięty hurt kwiatów. Każda ta giełda funkcjonuje praktycznie tak samo i każdy może tam zdecydować się na zakup kwiatów praktycznie z pełnym automatyzmem tych przygotowanych rozwiązań.

Holadnia - producent kwiatów

Giełdy kwiatowe Holandii mają charakter międzynarodowy. Export kwiatów odbywa się z tych giełd praktycznie na cały świat, a wśród kupujących znajdują się między innymi mieszkańcy dalekich krajów takich jak Kenia, Etiopia, Izrael czy nawet kraje Ameryki Południowej. Największe giełdy będą również dostawcami sprzętów logistycznych, dzięki czemu transakcje będą przebiegać sprawnie i eliminowane będą pomyłki oraz niezgodności. Każda kwiaciarnia i hurtownia kwiatów będzie tam obsłużona w sposób profesjonalny.

Katarzyna Orkisz

Redakcja bristolclub.pl

Zobacz również